Naujienos

Kviečiame leistis į XIX a. Panemunių dvarų ir dvarelių bajorijos gastronominę kelionę Jundeliškėse!

Jundeliskes Moravskis skelbimas-2019 07 26

Liepos 26 d., penktadienį, kviečiame leistis į XIX a. Panemunių dvarų ir dvarelių bajorijos gastronominę kelionę Jundeliškėse!
Remdamiesi gydytojo, rašytojo, dvarininko, o kartu ir didelio gurmano Stanislovo Moravskio (1802–1853) kūryba aptarsime maisto, valgymo tradicijas ir, žinoma, skanausime šio krašto įžymybės – krupniko.

Pojūčių ir vizualizacijų puota

Liepos 11 d. Birštono kurhauzo svečiai įsitraukė į rašytojos Agnės Žagrakalytės poezijos knygos „Štai” eilių inspiruotą terapinę garsų, kvapų ir vizualizacijų puotą, kurią kūrė Pojūčių teatro aktorės Aistė Jančiūtė, Raminta Šniaukštaitė, Edita Niciūtė. Jos išlaisvino poezijoje už žodžių pasislėpusius garsus. Moterį įkūnijo aukštakulnių aidas, skambantis skudučiui imituojant vėjo gaudesį, o kažkur tolumoje aidėjo eilės:

„…NĖR GRAŽESNIO VAMZDELIO UŽ
MOTERĮ, VĖJO SKLIDINĄ…“

Skaityti daugiau...

Kviečiame stebėti LR Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos iškilmių transliaciją

       prezidento inauguracija

Kviečiame į išskirtinį ir unikalų patyriminį susitikimą

žagrakalytė spausdinimui

Skaityti daugiau...

Stalo žaidimų popietė

Kauno apskrities viešoji biblioteka, tęsdama Kultūros ministerijos strateginio plano priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis", įgyvendinimą, bendradarbiauja su regiono bibliotekomis ir Birštono gyventojams pasiūlė terapinio pobūdžio užsiėmimą neįgaliesiems – stalo žaidimų popietę.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės iliustravimo dirbtuvės su dailininke A. Kiudulaite

Liepos 5 d. į biblioteką piešti mėgstančius vaikučius kvietė projektas „Kurk. Pajausk. Atrask" - ypatingai spalvingos kūrybinės iliustravimo dirbtuvės su žinoma dailininke, grafike, vaikiškų knygelių iliustratore Aušra Kiudulaite.

Renginio pradžioje skaitėme mažųjų projekto dalyvių ir vaikų rašytojo Virgio Šidlausko sukurtą pasaką apie Birštoną, pakvietėme ją originaliai iliustruoti.

A. Kiudulaitė pristatė kartu su birštoniečiais sukurtą didžiulę „pop up" knygą, demonstravo iškilias jos detales, iš arčiau supažindino su iliustravimu, pagrindine projekto ir dirbtuvių idėja.

Vaikai pasinėrė į fantazijų pasaulį – savo mažais piršteliais ieškodami patinkančių spalvų ar atspalvių, kūrė nuostabias iliustracijas, minint artėjančią Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną pasipuošė popierinėmis karūnomis, džiaugėsi akimirkomis su draugais, su dailininke ir su užburiančia kūryba.

Pasak A. Kiudulaitės „Ne iš kiekvieno susitikimo išvažiuoju su karūna ant galvos ir ne kiekvienos mano dirbtuvės pasibaigia improvizuotomis karūnų dirbtuvėmis. Nors prieš Mindaugo karūnavimo dieną tai visai nekeista, ypač Birštone. Nes #Birštonasyrakūryba!" <3

Dėkojame dalyvavusiems!

Projektas „Kurk. Pajausk. Atrask"
Organizuoja: Birštono viešoji biblioteka
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Birštono savivaldybė